وارد شوید
سبد خرید {{cart.KalaCount}}

شرح محصول: {{itCartItem.Name}}

تعداد: {{itCartItem.Qty}}

نهایی کردن خرید
فروشگاه اینترنتی مواد غذایی
Tel icon
ضد بیماری‌های پنهان

ضد بیماری‌های پنهان

مواد غذایی، از مهم‌ترین عوامل سلامت یا بیماری ما هستند و مصرف مواد سالم و مقابله‌کننده با بیماری‌ها شاه کلید سلامت است.

سیر و پیاز:

این دو ماده،‌ حامی قلب و سیستم ایمنی هستند. سیر حاوی بیش از 70 فیتوکمیکال است که پایین آورنده فشارخون است و از سرطان روده بزرگ، تخمدان و سایر سرطان‌ها پیشگیری می‌کند.

پیاز سرشار از کوئرستین ـ نوعی فلاوونوئید و آنتی‌اکسیدان ـ است که با رادیکال‌های آزاد مقابله می‌کند. پیاز همچنین از ایجاد لخته خونی جلوگیری و سلامت خون را تقویت می‌کند.

لوبیاها:

ایزوفلاون فراوان موجود در لوبیاها سلامت پروستات و استخوان‌ها را تقویت و از بیماری‌های قلبی جلوگیری می‌کند و می‌تواند علائم یائسگی را کاهش دهد. همچنین حاوی پروتئین فراوان هستند و چربی کمی دارند.

زردچوبه

شامل ترکیبات زیست فعال کورکومینوئید و قدرتمندترین آن‌ها کورکومین است. کورکومین یک آنتی‌اکسیدان قوی است که با بیماری‌ها مقابله می‌کند و خاصیت ضدالتهابی آن، دردهای بدنی را کاهش می‌دهد. افزون بر این ثابت شده، زردچوبه عملکرد مغز را تقویت می‌کند و می‌تواند ریسک بیماری‌های قلبی و انواع سرطان‌ها را کاهش دهد. بر اساس مطالعات جدید، زردچوبه حتی با اضطراب و افسردگی مقابله می‌کند.

خانواده نعنا:

خانواده نعنا که شامل پونه کوهی، ریحان، رزماری، آویشن و نعناست با کمک به روند هضم، از سوءهاضمه و تهوع جلوگیری می‌کند و درد (به‌ویژه سردرد و دردهای آرتروز) را تسکین می‌دهد. مقابله با خستگی و اختلالات تنفسی، برطرف کردن سرفه و اخلاط و کاهش افسردگی از خواص دیگر این خانواده است.

دارچین:

قند و فشارخون را کاهش می‌دهد و سیستم ایمنی را تقویت می‌کند. آنتی‌اکسیدان‌های دارچین، حسگرهای انسولین را در سلول‌ها فعال و با رادیکال‌های آزاد مقابله می‌کند. دارچین خواص ضدالتهابی دارد و ریسک بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد. این ماده همچنین باکتری‌ای کولای (E coli) را که در برخی غذاها رشد می‌کند، از بین می‌برد.

زنجبیل:

یک ضدالتهاب بالقوه است که می‌تواند به تسکین درد کمک کند و در کاهش کلسترول و فشارخون نقش داشته باشد. تقویت سیستم ایمنی و مقابله با ویروس‌هایی مثل ویروس آنفلوانزا از دیگر کارکردهای زنجبیل است.

*منبع: سایت طبیان