وارد شوید
سبد خرید {{cart.KalaCount}}

شرح محصول: {{itCartItem.Name}}

تعداد: {{itCartItem.Qty}}

نهایی کردن خرید
فروشگاه اینترنتی مواد غذایی
Tel icon
مزه دار کردن مرغ

مزه دار کردن مرغ

شاید تا حالا شما هم اصطلاح مرینیت کردن را از زبان آشپزها شنیده باشید و خیلی هم برایتان جالب باشد که مرینیت کردن چیست که اینقدر برای آشپزها مهم است و سفارش میکنند حتما قبل از پخت مرغ و گوشت و ماهی یا حتی سبزیجات آنها را مرینیت کنید به زبان ساده مرینیت کردن یعنی مزه دار کردن ماده اصلی غذا قبل از پخت طوری که طعم آن را بر نگرداند و فقط خوشمزه تر شود! 

مرینیت کردن با خردل:
مواد لازم برای این کار شامل(آب لیمو 1/2 فنجان،2 قاشق غذا خوری خردل ،نمک 1 قاشق چای خوری،1 فنجان روغن زیتون)

مرینت کردن به سبک ایتالیایی:
مواد لازم برای این کار شامل(1/4 فنجان روغن زیتون،سرکه 2 قاشق چای خوری،نمک 1 قاشق چای خوری،1 قاشق چای خوری پودر سیر
1 قاشق چای خوری پونه کوهی خشک شده،1 قاشق غذا خوری ادویه ایتالیایی)

مرینیت کردن به روش چینی:
مواد لازم برای این کار شامل (1/2 فنجان سس سویا،1/4 فنجان شکر قهوه ای،3 قاشق غذاخوری زنجبیل ریز خرد شده و تازه،1 قاشق غذا خوری سیر خرد شده،2 قاشق چای خوری روغن کنجد،1 قاشق چای خوری فلفل سیاه)

مرینیت کردن به شیوه مکزیکی:
مواد لازم برای این کار شامل(فلفل چیپتوله یا فلفل سبز تند1چهارم فنجان،3 قاشق غذاخوری روغن زیتون،2 حبه سیر، خرد شده،1/2 پیاز، خرد شده،فلفل قرمز 1 قاشق غذا خوری،1 قاشق چای خوری زیره سبز،1 قاشق چای خوری پودر فلفل قرمز،نمک 1 قاشق چای خوری)

برای مرینیت کردن به هر روش ابتدا مواد درشت مثل سیر،پیاز سبزیها و .. را ریز خرد کنید و بعد روغن را به آن اضافه کنید و درون مخلوط کن خوب بزنید ادویه ها را هم داخل مخلوط کن بریزید و بعد خوب میکس کنید.
حالا مرغ رو خوب بشورید و خشک کنید حتی اگر میتونید با دستمال آب اضافیش رو بگیرید تا کامل خشک بشه. مواد درست شده را روی مرغ بریزید و بعد آن را داخل کیسه دربسته قرار بدهید و با گوشتکوب خوب بکوبید (البته اگر میخواهید مرغ را سالم بپزید با دست نایلون را ورز بدهید تا کامل مواد به خورد گوشت برود)بعد کیسه را داخل یک ظرف بذارید و از حداقل 4ساعت تا 24ساعت داخل یخچال قرار دهید تا مزه دار شود.

به هیچ وجه داخل ظرف فلزی مرغ را نگذارید چون اسید با ظرف واکنش میدهد و مواد سمی وارد گوشت میشود.بعد از گذشت زمان مرغ را خارج کنید و داخل آبکش قرار دهید. بعد بین فویل قرار دهید و داخل فری که از قبل با دمای 400درجه فارنهایت داغ شده است 1ساعتی بپزید البته ممکنه دیرتر یا زودتر آماده شود.

اگر هم میخواهید همین طوری بپزیدش یه کم فلفل دلمه ای و هویج و پیاز و کرفس و ... رو توی کمی روغن سرخ کنید و بهش رب و زعفران و ...اضافه کنید و مرغ رو با کمی اب بهش اضافه کنید و صبر کنید 1ونیم تا 2ساعت بپزه!
مرینیت کردن مرغ(مزه دار کردن قبل از پخت)

نکته: مواد گفته شده برای مرینیت کردن نیم کیلو مرغ می باشد!
در همه مراحل میتوانید سرکه یا ابلیمو را با هم جایگزین کنید.
ادویه هایی که دوست ندارید را حذف کنید و به جای آن ادویه ای که دوست دارید را جاگزین کنید.
مرغ حتما باید داخل یخچال استراحت کند.

*منبع: سایت تصویر زندگی